כל מה שאתם צריכים לדעת על שלטים לפי מידה

אם אתם מתכננים לעשות שלט לבית ואתם מנסים להבין מאיפה להתחיל ומה לעשות, הגעתם למקום הנכון. בחירת החומר הנכון, הגודל והעובי הם רק חלק מהדברים שעליכם לקחת בחשבון לפני שאתם מתחילים ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. בכתבה תמצאו כל מה שחשוב לדעת בנוגע לשלטים לבית או לעסק ותוכלו להבין מה הדרך והצורה המתאימים לכם

.חיתוך פרספקס

כחומר ביד היוצר

לכולנו ברור שהדבר הכי חשוב הוא לבחור בחומר המתאים ביותר, החומרים בעלי השימוש הגבוהה ביותר הם עץ, מתכת, זכוכית ופרספקס (סוג של זכוכית אקרילית). בעל מקצוע מומחה ככל הנראה ימליץ על פרספקס וזוהי ההחלטה המדויקת ביותר, פרספקס הוא בעצם סוג של זכוכית הנקראת זכוכית אקרילית. הפרספקס גמיש יותר, אינו מתנפץ וניתן לעיצוב בקלות יותר, לכן חיתוך פרספקס לפי מידה הוא תהליך מדויק ואמין מאוד.

כשיש לנו כיוון מדויק ברמה הויזואלית, חיתוך פרספקס לפי מידה מאפשר התאמה ודיוק שבחומרים אחרים ככל הנראה לא יהיו או שהאתגר להגיע אליהם משמעותי. החוכמה היא הוורסטיליות של החומר וגם אם תהיו מעוניינים בשינוי והתאמת גודל השלט הפרספקס יאפשר זאת והוא תמיד נתון לשינוי או חיבור לחלקים אחרים באמצעות דבק 3 שניות סטנדרטי.

לבן על גבי לבן

כשאתם מתכננים את השלט נסו לחשוב איפה הוא ממוקם בסופו של דבר, אם תבחרו בשלט שקוף או חצי שקוף חשבו על הרקע ועל מידת הקריאות של הטקסט על השלט. שלטים ביתיים ובהם שם בעלי הבית או מספר הבית נמצאים בדרך כלל על דופן הבית כלומר שבאופן מסורתי הרקע יהיה לבן, אם גם הכתב יהיה בלבן או בצבע בהיר הוא עלול להיות לא קריא ולא מובן.

מיקום השלט מושפע גם מאור וצל, שלט באווירה כהה לא יראה טוב בחושך או במקום רווי בצל, ושלט בכתב בהיר יהיה קשה מאוד לקריאה באור חזק או עם תאורה גבית לשלט. המיקום חשוב ורלוונטי לתכנון ברמת הצבע ואפילו ברמת החומר, פרספקס כמו שדיברנו עליו קודם יכול להגיע בתצורה חצי שקופה ובצורה כזו לרקע יש משמעות רבה.

הגודל כן קובע

שלט גדול דורש גישה שונה לעומת שלט קטן ממנו, לא כל חומר יכול לעבור חיתוך לפי מידה ויש כאלו המגיעים בפלטות מוכנות ויש להתאים את תנאי השטח לגודל השלט המובנה ולא להפך. גודל השלט מושפע גם מהמרחק בו עומד השלט ומה המטרה המרכזית שלו, שלט נחמד לבית יכול להישאר בגודל סטנדרטי אך שלט לעסק שמטרתו למשוך לקוחות ולהיראות מרחוק צריך להשתנות גם בהתאם לגודלו.

גודל השלט מכתיב גם את גודל הכתב, שימו לב שכמו כל דבר גם הטקסט שאתם רושמים על השלט צריך מרחב והוא לא יכול להתפרש מתחילת השלט עד סופו ומפינה לפינה. הביטו סביבכם ושימו לב כיצד שלטים בנויים, בדרך כלל כ-30% מהשלט פנוי לחלוטים מכתב, מספר או כל גורם ויזואלי וטקסטואלי. אם יש לכם הרבה מה לכתוב אולי כדאי שתחשבו על הגדלת השלט או צמצום כמות הטקסט למשהו מדויק יותר. במידה ומדובר בשלט ביתי, אפשר אולי לוותר על שם פרטי ולהשאיר שם משפחה בלבד לדוגמה.

לייזר פרספקס

העובי גם קובע

עובי השלט הוא גורם משפיע בבחירת סוג החומר ליצירתו ובהתאמת השלט לשטח בו יהיה. שלטים רבים מעץ לדוגמה, הם רחבים מאוד ואם נבצע ויתור על עובי השלט אנו גם מסתכנים בשבירה שלו, עץ קשה לתקן באופן שאינו נראה ויזואלית ולכן זו פינה שעדיף לא להיכנס אליה. מתכת מצד שני נוחה מאוד לשלטים דקים אך בעובי מסוים היא הופכת לכבדה באופן קיצוני ולא תחזיק מעמד על קיר או עמוד. פרספקס הוא אמנם הרבה יותר נוח לעבודה ומגיע בשלל גדלים וצורת אך חיתוך פרספקס לפי מידה מוגדרת מראש היא הדרך הנכונה לעבוד עם החומר, ולא לנסות ולהתאימו בזמן אמת.

זכרו שחומרים רבים לא ניתנים לשינוי ברגע שהמוצר המוגמר בידיכם ולכן תנו חשיבות רבה ומחשבה מקדימה לעובי השלט. הבחירה של החומר גם היא צריכה להיות מושפעת מהעובי שאתם מחפשים ולכן ההבנה איפה וכיצד ממוקם השלט חשובה מאוד במקרה הזה (ובכלל).

יצירת שלט חדש לבית או לעסק נשמעת לפעמים כמו עבודה פשוטה, ולמען האמת הפעולה לא מורכבת מדי אם לוקחים בחשבון את העקרונות שדיברנו עליהם. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לפנות למומחה כדי לקבל עין מקצועית שתוכל לשפוך אור על הפרויקט הנפלא שלכם.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל שלב ונשמח לעמוד לשירותכם, ולסייע בשלב התכנון, החיתוך או הביצוע. אנחנו מתחייבים למחירים מעולים, לאיכות גבוהה וליחס מעולה.

עבודה מעולה ומהירה

הזמנתי כמה שלטים בחריטה לעסק ופנגרף סיפקה עבודה מעולה ומהירה במיוד. זמן האספקה היה מהיר מאוד והעבודה עצמה הייתה באיכות גבוהה

נדב גולדברג

רמה גבוהה

עשיתי הזמנה לפנלים חדשים למערכת בקרה במפעל . קיבלתי פנלים ברמה גבוהה ממש והם הגיעו ממש מהר

אבי אלחרר

אחלה שירות

הייתי צריך שלטים בחריטה לעסק וקיבלתי המלצה על פנגרף. יצרתי איתם קשר וקיבלתי אחלה שירות והמוצר הסופי יצא פצצה

שמעון גלנטי

שירות מהיר ועבודה מקצועית.

הזמנתי שלטים מפנגרף עבור המשרד עם חריטה על עץ לאחר המלצה. פנגרף סיפקו לנו את השילוט לפני הזמן שנקבע והשלטים היו ברמה סופר גבוהה עם גימור מושלם! מאוד כדאי לעבוד איתם.

ספיר אברהם

שירות משפחתי ומקצועי לאורך כל תהליך ההזמנה.

הייתי צריך כמות גדולה של מחזיקי מפתחות שקופים עם חריטה כמתנה לעובדים ובחרתי ללכת על פנגרף. לא ציפיתי לכזו רמת שירות גבוהה! מתחילת העבודה ועד לסיומה, פנגרף הוכיחו אכפתיות ומקצועיות ברמה שקשה למצוא היום בישראל. ממליץ בחום!

בן מרדכי

מוצר איכותי ושירות מדהים!

הייתי צריך אותיות עם חיתוך ברזל בצבעים שונים עבור עיצוב המשרד החדש שלנו והחלטתי ללכת על פנגרף לאחר המלצה. אין ספק שעשינו את הבחירה הנכונה ביותר, פנגרף היו קשובים לרצונות שלנו וסיפקו לנו מוצר איכותי תוך אספקה מהירה!

נמרוד סרור